• 0532 685 62 36
  • gonulbeautynail@gmail.com
  • Çamlık Mah. Şehit Burak Kurtuluş Cad. No: 60/74 A Blok Ofis:15, Ümraniye/İstanbul

Jel Tırnak Bakımı

Jel Tırnak Bakımı

Farklı sebeplerle doğal tırnaklarından memnun olmayan ve tırnaklarını korumak isteyen kişiler protez tırnaklara yönelebilirler. Bunun doğru bir tercih olduğunu ayrıca belirtmek gerekir. En çok tercih edilen protez türü jel tırnaktır. Takıldıktan sonra yapılacak olan jel tırnak bakımı sayesinde uygulanan protezlerin en uzun süreli kullanımı mümkün olacaktır.
Öncelikle takılan jel tırnakların kendi ömürlerinin 3 hafta olduğunu belirtmek gerekir. İyi korunduğunda bu süre 4 haftaya kadar çıkabilmektedir. Bu sürelerin sonunda ise mutlaka jel tırnak bakımı yapılması gerekir. Bu bakımların ise güzellik uzmanları tarafından sağlanması önerilir. Hatta bakımın öncesinde jel tırnak takılması ve çıkarılması gibi işlemlerin de yine bireysel olarak yapılmaması tavsiye edilir. Bu şekilde gerçekleştirilen amatör uygulamalarda doğal tırnakların zarar görmesi söz konusu olabilmektedir.
Birkaç madde halinde jel tırnak bakımı hakkında önemli noktaları işaretleyelim:
  • Uygulama sonrası ilk birkaç saat suya değdirilmemesi
  • Protez üstündeki ojelere aseton uygulanmaması
  • Protezlerin darbelere karşı korunması

Protez Tırnak Bakımı

Her ne sebeple olursa olsun uygulanan tırnak protezlerinin düzenli bakım yaptırılması büyük öneme sahiptir. Bu sayede kazanılan doğal ve estetik görünümün korunması mümkün hale gelir. Bu yüzden de protez tırnak bakımı yaptırmayı hiçbir kullanıcı ihmal etmemelidir.
Burada öncelikle bireysel olarak yapılması gerekenlerde bahsetmek gerekir. İlk olarak protez uygulandıktan sonra birkaç saat protezlerin suya temas etmemesi önem arz eder. Bu konuda güzellik uzmanınız size detaylı bilgilendirme zaten yapacaktır.
Ayrıca uygulanan protezlerin kalıcılığının sağlanabilmesi için jel tırnak üzerindeki ojelerin çıkarılmasında aseton kullanılmaması gerekir. Ağır bir kimyasal olan aseton, protez tırnağı bozabilir. Bu sebeple güzellik uzmanınızın önerdiği ürünlere yönelmeniz gerekir.
Jel tırnak bakımı konusunda bir başka önemli nokta ise protezlerin darbelere karşı korunması gerekliliğidir. Öncelikle protez tırnakların, doğal tırnaklara oranla 3-4 kat daha dayanıklı olduğunu belirtmekte yarar vardır. Bununla birlikte alınacak darbeler sonucunda kırılması veya çatlaması söz konusu olabilir. Bakım yaptırılana kadar 3-4 hafta kullanım ömrü olan jel tırnakların bu süre boyunca kullanılması, darbelere korunmasından geçer.
Tüm bu konulara dikkat edilerek protezleri kendi ömrünün sonuna kadar sağlıklı bir şekilde kullanmak mümkündür. 3 haftanın sonuna gelindiğinde ise artık uzman bakımı devreye girmektedir. Bu konuda deneyimli uzmanlarımız jel tırnak bakımı gerçekleştirerek ilk günkü parlaklık ve doğallığını koruyabilirler.
Yapılan uygulamalar arasında tırnak diplerine inilmesi ve buraların temizlenmesi de bulunur. Böylelikle tırnak renklerinin solması da engellenmiş olur. Uygun şekilde bakılan protezlerin kalıcı olduğu söylenebilir. 3 veya 4 haftalık periyotlarla bakımı yapılan protez tırnaklar, darbelerle kırılmadığı sürece uzun süreler kullanılabilir.
Sonuç olarak yaptırdığınız jel malzemeli tırnak protezlerinin bakımlarını aksatmamanız gerekir. Uzmanınızın tavsiyesi neticesinde 21 veya 30 gün aralığında yeniden merkezimize gelerek jel tırnak bakımı hizmeti almanız önerilir. Böylelikle doğal görünümlü protezlerinizi, sahip olduğu estetiği koruyarak kullanmaya devam edebilirsiniz.
 

İletişime Geç