• 0532 685 62 36
  • gonulbeautynail@gmail.com
  • Çamlık Mah. Şehit Burak Kurtuluş Cad. No: 60/74 A Blok Ofis:15, Ümraniye/İstanbul

Protez Tırnak

Protez Tırnak

Kalıcı, uzun ve estetik tırnaklara sahip olmak her kadının hayalidir. Geçmiş yıllarda protez tırnaklardan söz edilince akıllara aşırı uzun ve günlük kullanıma uygun olmayan tırnaklar gelmekteydi. Modern imkanlar sayesinde bu durum artık değişti. Protez tırnak uygulamaları, günlük kullanıma uygun şekilde üretilebilir. İstenilen boy ve renklerde tasarlanması mümkündür.
 Uygulama itibariyle bakıldığında doğal tırnakların üzerine yapılır. Aynı zamanda doğal tırnaklar için bir kalkan görevi görmektedir. Bu yönüyle de bir çeşit tırnak yeme tedavisi olarak kullanımı söz konusudur. Tırnak yiyen, tırnakları kırılgan kişiler için protez tırnak uygulaması eşsiz bir kullanışlılık sağlar.
Her ne kadar evde uygulanabilen bir yöntem olsa da protez tırnağın güzellik uzmanları tarafından takılması veya çıkarılması önerilir. Özellikle doğal tırnakların korunması ve zarar görmemesi adına bu gereklidir. Yapılan yanlış uygulamalar sonucunda protezin altındaki doğal tırnakların zarar görmesi söz konusu olabilir. Bu sebeple protez tırnak yaptırmak isteyenlerin bizimle iletişime geçmeleri gerekir.

Protez Tırnak Modelleri

Çeşitlerine bakıldığında farklı üretim malzemeleriyle protez tırnakların birbirinden ayrıldığı söylenebilir. Şekil ve renk itibariyle sizlerin istediği modelde  yapılması mümkündür. Bunun yanında protez tırnak modelleri: akrilik ve jel olmak üzere iki ana grupta incelenir. Aslında var olan üçüncü bir seçenek olarak dipping tırnak uygulaması, ülkemizde yeterli popülerliğe ulaşamamıştır.
Akrilik Tırnak: Akrilik adı verilen bir maddeden üretilir. Sıvı ve toz malzemelerin karıştırılmasıyla elde edilir. Bilinen en eski protez tırnak uygulaması olarak da tanıtılabilir. İstediğiniz şekil, renk ve boyutta tasarlanması mümkündür.
Jel Tırnak: En yaygın olarak tercih edilen model olduğu söylenebilir. Ultraviole ışınlarına tepki veren jeller kullanılarak uygulanır. Bu sayede doğal tırnaklardan ayırt etmesi imkansızdır. Uzun süreli bir kullanım sağlaması ve oldukça sağlam olması nedeniyle sık şekilde uygulanan bir modeldir.
Dipping Tırnak: Her ne kadar ülkemizde fazla karşılık bulmasa dipping modelinden de kısaca söz etmek gerekir. Yapıştırma usulüyle yapılan dipping tırnaklar yine akrilik malzemesiyle uygulanır.
Bu malzemeler kullanılarak kullanıcının dilediği tarzda protez tırnak uygulanması mümkündür. İstenilen uzunlukta ve doğal tırnak rengine uygun şekilde tasarlanabilir. Ayrıca protez tırnak üzerine uygulanan ojelerin de çok daha kalıcı olduğunu belirtmekte yarar vardır. Bununla birlikte su, sabun gibi malzemelerden etkilenerek bozulması da söz konusu değildir.
Protez tırnak kullanıcılarının 3 ila 4 haftalık periyotlarla protezlerini yenilemesi gerekir. Bu sürelerin sonunda etkisinin azaldığını belirtelim. Devamlı hoş görünen ve kalıcı güzelliğe sahip tırnaklara sahip olmak isteyenler protez tırnaklarını düzenli olarak kontrol ettirmelidir. Bu sayede hiç bozulmayan ve estetik tırnakları taşımak çok kolaydır.
Uygulama süresi 1 saat civarında olan jel protez tırnak oldukça popüler bir uygulamadır. Sürekli ojelerini yenilemek zorunda olan, elleri tahriş olan, tırnak yeme alışkanlığı olan veya kırılgan tırnak yapısına sahip kişiler için oldukça uygun bir uygulama olma özelliğine de sahiptir.
 

İletişime Geç